Certyfikat

JSNAD: OpenJS Foundation Certified Node.JS Application Developer

Certyfikat przyznawany jest dla osób które zademonstrowały umiejętności oraz ekspertyzę w kompetentnym użytkowaniu Node.js by tworzyć aplikacje dowolnego rodzaju, z naciskiem na znajomość najważniejszych API Node.js.

Zobacz Moje poświadczenie certyfikatu

Dla kogo jest ten certyfikat?

Certyfikacja JSNAD jest idealna dla średniozaawansowanych developerów NodeJS, z przynajmniej dwoma latami doświadczenia w pracy z NodeJS.

Jest zaprojektowany dla każdego kto chciałby zademonstrować swoje kompetencje NodeJS do tworzenia aplikacji dowolnego rodzaju, z naciskiem na znajomość najważniejszych API NodeJS.

O tej certyfikacji

Ten dwugodzinny egzamin sprawdzi Twoje umiejętności zaczynając od debugowania NodeJS, przez zarządzanie asynchronicznymi operacjami po kontrolowanie procesów.
Sprawdza wiedzę i umiejętności których oczekuje się od doświadczonych developerów aplikacji NodeJS. Egzamin jest zorientowany na wyniki, oraz zawiera elementy które symulują scenariusze znane z codziennej pracy w tym środowisku.

Co Udowadnia ten certyfikat?

Posiadanie certyfikatu JSNAD udowadnia umiejętność wykonywania zadań w środowiskach znanych z prawdziwych sytuacji komercyjnych, dając tym samym potencjalnym pracodawcom pewność że osoba certyfikowana posiada szeroką gamę umiejętności związanych z JavaScript oraz powiązanych technologii.

Zdanie tego egzaminu udowadnia umiejętność efektywnej pracy kandydata w wymagających zadaniach powszechnych w systemach produkcyjnych pod presją czasu.

Szczegóły i dostępne źródła

JSNAD to egzamin online, pod nadzorem prowadzącego w którym wymagana jest implementacja wielu rozwiązań wewnątrz zdalnego środowiska Linux.

Edytory takie jak Visual Studio Code, Vim oraz Webstorm (zasponsorowany przez JetBrains) są dostępne w tym środowisku.

Egzamin zawiera zadania w których symulowane są scenariusze znane z codziennej pracy, a kandydaci mają 2 godziny aby je ukończyć.

Komentarz Wojtka

JSNAD skupia się przede wszystkim na kluczowych API NodeJS - znajomość streamów, obiektów buffer czy asynchronicznych zapytań jest kluczowa, by zdać ten egzamin.