Certyfikat

JSNSD: OpenJS Foundation Certified Node.JS Services Developer

Certyfikat przyznawany jest dla osób które zademonstrowały umiejętności oraz ekspertyzę w kompetentnym tworzeniu RESTowych serwerów oraz serwisów (lub mikroserwisów) w Node.jsm, z naciskiem na znajomość praktyk bezpieczeństwa

Zobacz Moje poświadczenie certyfikatu

Dla kogo jest ten certyfikat?

Certyfikacja JSNSD jest idealna dla średniozaawansowanych developerów NodeJS, z przynajmniej dwoma latami doświadczenia w tworzeniu RESTowych serwerów i serwisów w NodeJS.

Jest zaprojektowany dla każdego kto chciałby zademonstrować swoje kompetencje w tworzeniu RESTowych serwerów i serwisów (lub mikroserwisów) NodeJS , z naciskiem na praktyki bezpieczeństwa.

O tej certyfikacji

Ten dwugodzinny egzamin sprawdzi Twoje umiejętności w obszarach serwerwów, serwisów i bezpieczeństwa.

Sprawdza wiedza i umiejętności to te których oczekuje się od doświadczonych developerów aplikacji NodeJS.


Egzamin jest zorientowany na wyniki, oraz zawiera elementy które symulują scenariusze znane z codziennej pracy w tym środowisku.

Co Udowadnia ten certyfikat?

Posiadanie certyfikatu JSNSD udowadnia umiejętność wykonywania zadań w środowiskach znanych z prawdziwych sytuacji komercyjnych, dając tym samym potencjalnym pracodawcom pewność że osoba certyfikowana posiada szeroką gamę umiejętności związanych z JavaScript oraz powiązanych technologii.

Zdanie tego egzaminu udowadnia umiejętność efektywnej pracy kandydata w wymagających zadaniach powszechnych w systemach produkcyjnych pod presją czasu.

Szczegóły i dostępne źródła

JSNSD to egzamin online, pod nadzorem prowadzącego w którym wymagana jest implementacja wielu rozwiązań wewnątrz zdalnego środowiska Linux.

Edytory takie jak Visual Studio Code, Vim oraz Webstorm (zasponsorowany przez JetBrains) są dostępne w tym środowisku.

Egzamin zawiera zadania w których symulowane są scenariusze znane z codziennej pracy, a kandydaci mają 2 godziny aby je ukończyć.

Komentarz Wojtka

JSNSD skupia się przede wszystkim tworzeniu serwerów HTTP w NodeJS - znajomość frameworków które ułatwiają ten proces, zdecydowanie uprości proces egzaminacji. Nie wyobrażam sobie tego egzaminu, gdyby nie można było korzystać z rozwiązań dostępnych powszechnie na rynku!