Cześć! Nazywam się Wojciech Połowniak i jestem programistą Fullstack z zacięciem do tworzenia jakościowych materiałów szkoleniowych.
Uwielbiam automatyzację, VR oraz interaktywne sposoby przekazywania wiedzy. Tematy takie jak UX, dostępność czy devops również nie są mi obce.
Jestem też organizatorem meet.js oraz Techspeakerem pod banderą Mozilli... A to jeszcze nie wszystko.
Certyfikaty mówią o programiście tylko tyle, że je zdał. Tylko tyle i aż tyle. To, że programista posiada certyfikat, nie znaczy jeszcze że pozjadał wszystkie rozumy w danej dziedzinie.
Niemniej, znaczy to tyle że rozumie temat wystarczająco, aby taką certyfikację otrzymać.
Certyfikaty traktuję jako podsumowanie pewnego etapu mojego rozwoju. I fajnie sie je zbiera.
Każdy kiedyś zaczynał. Ja również! Przebyłem długą i trudną ścieżkę szlifowania swoich umiejętności technicznych oraz miękkich, nie biorąc udziału w żadnych bootcampach. Mi się udało, a teraz pragnę dzielić się zdobytą wiedzą.
Tworzeniem treści zajmuję się od lat. Poza dziesiątkami materiałów dostępnych za darmo na YouTube, stworzyłem też dedykowane kursy m.in. na platformie eduweb.pl.
W tym czasie omówiłem już cały wachlarz technologii, od CSS przez JavaScript i Node, po systemy operacyjne i Dockera.
I nie zamierzam zwalniać :)
Na przełomie lat zebrałem doświadczenie z wielu dziedzin IT - czy to e-commerce, tworzenie edytorów WYSIWYG, budowanie API czy zarządzanie mikroserwisami.
Mam też swoją kontrybucję w projekty open source, będąc autorem rozszerzeń do IDE czy projektów takich jak btt.js
Stworzyłem też websightly, czyli projekt interaktywnego bloga bazujący na konceptach które znasz z interaktywnej książki koduje.
Na przełomie lat współpracowałem z wieloma znanymi markami. Oto niektóre z nich.
Na wyciągnięcie ręki. Za darmo, na YouTube
Poznaj historię oraz dalszy rozwój technologii stojącej u trzonu niejednej milionowej korporacji - narzędzia do analityki i określania urządzenia użytkownika.
W tym wideo przerobimy statyczną stronę HTML/CSS na aplikację Vue.js z podziałem na komponenty przy użyciu import map
W tym praktycznym ćwiczeniu stworzymy widok mobilny aplikacji czatu - messenger. Wykorzystamy do tego CSS Flexbox oraz ikony SVG.
W tym wideo przeprowadzę Cię przez kilka przykładów gdzie potencjalnie możemy wykorzystać CSS Counters - z zaznaczeniem, gdzie warto z nich korzystać, a gdzie lepiej ich unikać.
Zobacz czym jest progressive enhancement w warsztacie w którym stworzymy interaktywną mapę województw.
W tym wideo opowiadam jak według mnie może wyglądać współczesny web design